Click here to send us your inquires or call (852) 36130518

arşiv

‘Cilt bakımı’ kategorisi için arşiv

Güneş Lekelerine Elma Sirkesi ve Soğan Suyu Karışımı

Cuma, 06 Eyl 2013 Yorum yok

Yaşlılık ve özellikle güneş lekeleri güzelliğin başdüşmanlarından bir tanesi..Onca kozmetik ürünlerine para harcayıp çözüm bulamadıysanız Elma sirkesi ve soğan suyundaki etkileşimi mutlaka denemelisiniz..
İkisinin karışımı hem güneş hem de yaşlılık lekelerine karşı doğal bir reçete… Elma sirkesi-soğan suyu karışımı, her yaştan kadının canını çok sıkan kahverengi lekeleri gideriyor.

gunes-lekeleri

 

Yöntemi şöyle: İki küçük soğanın suyunu mikserde sıkın.Soğan suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin, karıştırın. Bu doğal “losyonu” akşamları sürüp öylece uzanın.. Yarım saat sonra yıkayın. İki veya üç günde bir yapabilirsiniz Dilerseniz sadece soğanın suyunu da sürebilirsiniz. . Soğan suyuyla ıslatılmış bir pamukla yüzünüzü her gün silebilirsiniz. (Gündüz kokmaması için geceleyin yapmanız sonra suyla yıkamanız daha iyi.) Ancak dileyenler, sabaha kadar da bu losyon sürülü bir şekilde uyuyabilir.

Pin It

Ayhan Ercan’dan Selülit Yağı Formülü

Cumartesi, 09 Haz 2012 Yorum yok

Ayhan Ercan Gülben Ergen’in programında en çok istek alan konu Selülit Yağı Formülünün tarifini verdi.Formülde yer alan yağlar
1 şişeSusam yağı(temel baz yağı)
1 şişe At kestanesi yağı
1 şişe Sarmaşık Yağı
1 şişe Yosun Yağı
Günde 2 kez uygulamalısınız…Portakal,lavanta,biberiye eklerseniz iyi bir kokuya sahip selülit yağı elde edersiniz.

Pin It

Siyah Noktalara Kahve Telvesi Peelingi ile Son Verin..

Çarşamba, 18 Nis 2012 Yorum yok

Gençlerin en büyük sorunlarından biri sivilce diğeri ise ciltteki siyah noktalardır.
Sivilcelerin iyileşmesine rağmen ardında bıraktığı izler pek çok kişinin kabusu oluyor.

Dr. Nihat Dik, bu lekelerden kurtulmak için her banyoda parmak kesesiyle peeling yapmanın faydalı olacağını söylüyor. Öte yandan haftada biriki kez kahve telvesi, limon suyu ve maden suyu karışımı ile cildin ovalanması da sivilce ve siyah nokta sorununda etkili oluyor. Ancak iltihaplı aknesi olanlar, bu tedaviyi yapmamalı.

siyah-nokta-sivilce-cilt

Pin It

Green Peeling Nedir?Nasıl Uygulanır?Faydaları Nelerdir?

Salı, 01 Mar 2011 Yorum yok

Gelişen teknolojiyle hayatımız dahada kolaylaşırken,yeni ürünlerle yaşlanmaya dur deniliyor..Bunlardan biride uzun zamandır uygulanan ama Türkiye’ye adı yeni yeni duyulan Green Peeling işlemi..
Tamamen bitkisel bazlı Green peeling, erken yaşlanmış, cansız ve lekeli ciltlerde sadece beş gün içinde mucizeler yaratıyor. Dr.Med. Christine Schrammek- Drusio’nun geliştirdiği green peeling bitkisel cilt yenileme metodu, tamamen saf, biyolojik bir yöntem ve artık ülkemizde de başarıyla uygulanıyor. Kırışıklıklar, akne ve pigment lekeleri, selülitler, hamilelik ve diğer vücut çatlakları gibi kozmetik problemleri çözmede son derece yardımcı bir metot..

Green peeling nasıl etki ediyor?
Ciltteki yenilenmenin başarısı bitki karışımının içindeki mikrogranüller sayesinde gerçekleşir. Bu bölgede kan dolaşımı hızlandırılıp hücre metabolizması uyarılarak, hücrelerin oksijen alımı artar. çizgiler hafifler, kirlilik atılır, cildin canlanması, onarılması ve yenilenmesi aktive edilir. 5. gün cilt daha genç, taze ve düzgün bir görünüm alır.
Green Peel’in en belirgin özelliği doğal olmasının yanı sıra çok kısa zamanda ciltte gözle görülür bir iyileşmeyi sağlamasıdır. Green peel her hangi bir zararlı yan etkiye neden olmaksızın, yüzde olduğu gibi sırtta, karında, basende, kollarda ve bacaklarda gerektiğinde defalarca uygulanabilir.

green_peeling
İçeriği
Atkuyruğu (horsetail, ormanda yetişen):
Cilt sıkılaştırıcı, iltihap önleyici, kaşıntıyı hafifleticidir. Cildi soyucu etkisi vardır. Bağ dokusunu kuvvetlendirir.
Atkuyruğu (horsetail, sulak bölgelerde yetişen): Yoğun nemlendirici, sıkılaştırıcı, cildi kuvvetlendirici, yatıştırıcı, cilt çatlaklarını iyileştiricidir.
Altıncık ya da aynısafa çiçeği (marigold): Antimikrobiyal, iltihap önleyici, ödem çözücü, yatıştırıcı ve onarıcıdır.
Sarı sabır (aloe vera): Cildi koruyucu, nemlendirici, gerginleştirici, dolaşım düzenleyici ve kapiler sistemi güçlendiricidir.
Hercai menekşe (viole tricolor): Kepek çözücü, cildi rahatlatıcı, iltihap önleyicidir.
Papatya (chamomile): İltihap önleyici, sakinleştirici, tahrişi yatıştırıcı ve antimikrobiyaldir.
Yosun (spirulina platensis, algae; gölde yetişen): Cildin kan dolaşımını ve metabolizmasını kuvvetlendirir, salgı bezlerinin fonksiyonlarını düzenler.
Yosun (fucus vesiculosus, algae, denizde yetişen): Yoğun nemlendirici, cildi düzgünleştirici ve kan dolaşımını artırıcıdır.
Yosun (ulva lactuca, algen, deniz içindeki kayalarda yetişen): Çok yüksek C ve A vitamini içerir. Nem tutucu, sıkılaştırıcı ve rahatlatıcıdır.
Sinir otu (planceolata lanceolata, dar yapraklı): Sıkılaştırıcı, antimikrobiyal, iltihap önleyici ve cildi soyucu etkisi vardır..
Hercai menekşe (pansy): İltihap önleyici ve yatıştırıcıdır.
Ciğer otu (lungworth, tıbbi): Hücre yenilenmesini artırır. Esneklik ve sıkılık verir. Cildi soyucu etkisi vardır.
Koyun dili (ribwort): Sıkılaştırıcı, yenileyici, antimikrobiyal, enfeksiyon önleyicidir.
Green Peeling Nasıl Uygulanır?

Pin It

Şems Aslan’dan El Ayak ve Tırnak Mantarları için Krem

Pazar, 25 Nis 2010 Yorum yok

Şems Aslan Serdem Çoşkun’un sunduğu Serdemin Mutfağında 25 Nisan pazar günü El ayak ve tırnak mantarları için çam iğnelerinden yapılmış kren önerdi..İşte malzemeler ve tarifi
Bu krem Sibiryada askerlerin tedavisinde kullanılmış..

Devamını oku

Pin It

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Terlemeye Rezene Çayı

Cuma, 22 Oca 2010 Yorum yok

Çok mu terliyorsunuz? Terlemek günlük yaşantınızı etkiliyorsa Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu2nun Terlemeye iyigelen rezene çatı tarifini uygulayın.Esra Ceyhan’ın 22 Ocak Cuma günü programına katılan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,aşırı terleme hakkında bitki kürü verdi…Terlemenin önüne geçmek için rezene çayı içebilirsiniz.. Devamını oku

Pin It

Sivilcelerinizden Konyak ve Limon Suyu ile Kurtulun…….

Cuma, 08 Oca 2010 Yorum yok

Sivilce sorunun pek çok sebebi olabilir..Bunlar arasında sağlıksız beslenme,hastalıklar,çevresel faktörler olabilir..Bunun için pratik bir çözüm var…Bir fincan taze limon suyu ve bir fincan konyağı karıştırın…(Eğer cildiniz hassas değilse)hergün vücudunuzda bulunan sivilcelerinizin üzerine pamuk yardımı ile bu karışımdan sürebilirsiniz..

siyah-nokta-sivilce-cilt

Pin It